Členové

 

DaveDavid Říha alias Dave

Funkce v kapele: Zpěvák, textař, zvukotechnik, grafik, manažer

Věk: 20

Jak dlouho se věnuji zpěvu: Kolem deseti let jsem se věnoval sborovému, sólově zpívám teprve třetím rokem

Proč jsem se rozhodl začít zpívat: Protože jsem byl tenkrát v druhé třídě vybrán do sboru

Jaké interprety poslouchám: Nejvíc mému uchu sedí rockově laděná hudba jako Aerosmith, Shinedown, Skid Row, Nirvana atd., které mě také inspirují při tvorbě. To ale neznamená, že bych si neposlechl cokoliv jiného přes metal, popík až třeba k etnu.

Kdo je pro mě nejlepší zpěvák vůbec a proč: Steven Tyler, protože zpívá jako bůh.

Čemu se věnuji jinému než kapele: Působím jako 3D grafik freelancer. Ale hlavní je samozřejmě ta hudba, bez ní ani krok.

Oblíbený film: Avatar v Imaxu, což je pro mě žánr sám o sobě, úplně jiný než Avatar doma u monitoru.

Existují mimozemšťani? Jo.

Co je to? Klokan

Kontakt: dave@farside.cz

 

ArtMichal Artazov alias Art

Funkce v kapele: Kytarista, textař, zvukotechnik, hádání se s Davem :D

Věk: 20

Jak dlouho se věnuji kytaře: 4 roky

Proč jsem se rozhodl začít hrát na kytaru: Protože jsem chtěl hudbu nejenom poslouchat ale i se podílet na její tvorbě

Jaké interprety poslouchám: Avenged Sevenfold, Black Veil Brides, 30 Seconds to Mars, Metallica, Marilyn Manson, Linkin Park, Epica, Nickelback, Nightwish, Bullet for my Valentine, Black Label Society, Evanescence, Guns n Roses, Hinder, Limp Bizkit, Shinedown

Kdo je pro mě nejlepší kytarista vůbec a proč:  To bude Sinister Gates. Je to děsnej frajer, má mega luxusní sóla a je to technickej zabiják :D Další bych vyjmenoval: Slash (jak jinak), Jake Pitts, Zakk Wylde (představuju si jeho ruce něco jako měl Terminátor v tom filmu), James Hetfield (jak to kurva dělá že zpívá tak luxusně a nepopletou se mu riffy?)

Čemu se věnuji jinému než kapele: Většinu zbývajícího času dělim mezi práci (dělám weby), školu (FIT ČVUT) a přítelkyni (taková ta, co není vidět, ale je jí vždycky nejvíc slyšet)

Oblíbený film: Rozhodně Pán prstenů, za ním je dlooooooooooooooooouhá mezera a pak možná něco dalšího. Ze seriálů třeba Battlestar Galactica, HYMIM, Dexter

Existují mimozemšťani? Určitě, připadá mi jako naprostá blbost tvrdit že jsme ve vesmíru sami, když jenom naše galaxie obsahuje miliony hvězd, přičemž kolem každé z nich obíhají planety stejně jako kolem Slunce a takových galaxií jsou tisíce.

Co je to? kundapárek

Kontakt: art@farside.cz

 

CupiLukáš Cupal alias Cupi

Funkce v kapele: Baskytara

Věk: 20

Jak dlouho se věnuji baskytaře: Rok a půl, předtím kytaře

Proč jsem se rozhodl začít hrát na baskytaru: Protože je baskytara dost opomíjená, ale má svoje kouzlo.

Jaké interprety poslouchám: Nejvíc mi přirostli k srdci Blink 182, z českých Vypsaná fiXa, Imodium nebo Sunshine…a vůbec, mrkněte se sem http://www.last.fm/user/Incestak

Kdo je pro mě nejlepší baskytarista vůbec a proč: Toho nemam tak to vynech .-)

Čemu se věnuji jinému než kapele: Škole, práci, přátelům, činkám a milované posteli :)

Oblíbený film: Hlavně ty, co mají myšlenku…ze seriálů Lost, Heroes, SG, HouseMD, Doctor Who, BSG, Band of brothers, Big bang theory, HIMYM…toho už je víc :-)

Existují mimozemšťani? Kdo tvrdí, že ne, ten lže… Musel by být nesmysl, že z celého vesmíru bychom existovali pouze my

Co to je? Je to trhlina v časoprostorovém kontinuu. Co to je? Ve stázi přestává plynout čas, takže se vracíme zpátky. Pokaždý když je v ní nějaká škvíra tak se uchová všechno to kam unikla a to je tady. Co to je? Singularita, je to bod, ve kterém normální zákony prostoru ani času nefungují. Co to je? Dveře do minulosti!

Kontakt: cupi@farside.cz

 

Václav Čermák alias Venca

Funkce v kapele: Ten za škopkama

Věk: 18

Jak dlouho se věnuji bicím: Na bicí hraju 8 let, asi?

Proč jsem se rozhodl začít hrát na bicí: Nevim.

Jaké interprety poslouchám: Neposlouchám vyloženě jeden styl, každý styl má něco do sebe. Ale z těch významnějších AC/DC, Metallica, Linkin park, Offspring apod.

Kdo je pro mě nejlepší bubeník vůbec a proč: Nejlepší bubeník je pro mě Rob Bourdon z kapely Linkin park. Proč? Ani nevím, asi proto že to byl první bubeník kterého jsem znal :D

Čemu se věnuji jinému než kapele: Mimo kapely chodim do Lidové školy umění na bicí nástroje, k učiteli Romanu Haasemu, díky kterému umím to co umím :)

Oblíbený film: Oblíběný film… Oko bere

Existují mimozemšťani? Jasně že existují

Co je to? Co je co?

Kontakt: vasek@farside.cz 

 

Václav Kratochvíl alias Václav

Funkce v kapele: kytara, texty

Věk: 23

Jak dlouho se věnuji kytaře: Na akustickou kytaru jsem se začal učit skoro před 16 lety, ale věnuji se jí až posledních 5. 8)

Proč jsem se rozhodl začít hrát na kytaru: Protože jsem měl spoustu talentu a málo píle. Na kytaru se naštěstí tolik trénovat nemusí a přesto se talent projeví!

Jaké interprety poslouchám: Naprosto si vystačím s Within Temptation. V jejich hudbě je všechno co potřebuju. Ale abych nebyl divnej, tak někdy poslouchám i Aerosmith. A abych byl divnej, poslouchám Olivera Shanti. Vlastně dokážu poslouchat cokoli, když to není moc jazz. Jazz podle mě není hudba, ale jen zvuk.

Kdo je pro mě nejlepší kytarista vůbec a proč: Art, protože jiného kytaristu neznám. Jednou bych chtěl být nejlepší já.

Čemu se věnuji jinému než kapele: Hlavně muzice. Houslím, zpěvu, piánu… Mám čajovnu a v létě jezdím pracovat na Balkán. Jo a škole :D

Oblíbený film: Nemám konkrétní „nejoblíbenější filmy“, ale film se mi líbí vždy, když je v něm dobrá muzika (mám na myslim spíš tu instrumentální muziku) a to bez ohledu na to, o čem je. Takže např. Výplata, Pátý Element, Pán Prstenů, Avatar, Prokletí černé perly, nebo první díl Twilight. A pak jakýkoli film, ke kterému skládal hudbu Howard Shore nebo Carter Burwell. Ze seriálů vede Star Trek: Voyager, protože to je přesně ten svět, ve kterém chci žít. Mám rád kýče :D

Existují mimozemšťani? O tom není pochyb! Otázka je, jestli Ufoni jsou mimozemšťani.

Co je to? Jestřáb! (kdybychom na tuto otázku ve středověkké filosofii odpověděli jinak, nedostali bychom zápočet) 

Kontakt: vaclav@farside.cz  

 

A větrák.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA